Sobotnie sprzątanie

Z kąta łypie na mnie zimny odkurzacz, garderoba trzaska wieszakami. Odwracam oczy w stronę sufitu, gdzie wzrok wpada w pustą pajęczynę. Nie ma co, trzeba się zabrać. Za wymyślanie czynności zastępczych: sprzątanie lodówki. Po pierwsze, do czynności zastępczych nie należy podchodzić na pusty żołądek. Kawa już wypita, ale to nie zastąpi śniadania. Z lodówki wyjmuję dobrze schłodzone ciemne miodowe piwo z Browaru Fortuna.

Kilka łyków wzmacnia ciało, podrywa umysł – człowiek jest gotowy do działania.  Od razu chce się przesypywać zawartości słoików, uzupełniając luki, by w końcu uzyskać jeden pusty. Do niego wlewam wodę i zasypuję mąką żytnią. Kiedyś z tego będzie chleb.

Kolejne łyki piwa, bo zmęczenie się skrada. Po drugie, trzeba włączyć muzykę, a najlepiej odświętną, np. Johnny Cash. Z poczuciem misji sprzątam lodówkę. Wyjmuję cztery czerwone papryki, które klaszczą do muzyki w rytmie s.o.s. Tak, sos pomidorowy będzie. Był już wcześniej przygotowany i cierpliwie czekał na swój koniec. No nic, parpyczkom ucinam zielone czupryny, a w osobnym naczyniu mieszam wcześniej zmieloną z czosnkiem, podlaną odrobiną czerwonego wina i posypaną chili różową świnkę z ww. sosem i ugotowanym ryżem. Faszeruję tym wszystkim papryczkę, układam w żaroodpornym naczyniu i wkładam do nagrzanego piekarnika. Po jakimś czasie wyjmuję, polewam resztą sosu, chlapię śmietaną, posypuję suszonymi liścmi kasoori methi i parmezanem. Wkładam ponownie do piekarnika na  minut. Gdy jest gotowe, nalewam czerwone wino do szklanki. Dobrze jest tak zaaranżować wszystko, by talerze ukryć (np. na balkonie), a do kuchni nie wchodzić do poniedziałku. Tzn. najlepiej mieć w pobliżu zapas alkoholu, portfel i telefon z wgranym numerem do ulubionej pizzerii. Smacznego!

Advertisements

6 responses to “Sobotnie sprzątanie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: