o skajpie

Skoro mamy się już swoje własne konto, to można zacząć z niego korzystać. Moje będzie jeszcze cały czas dostępne, ale proponuję zmianę.

Zatem: trzeba się zalogować, czyli najpierw wchodzimy na https://secure.skype.com/ 

Wpisujemy skype name: imię_nazwisko (imię jak to pierwsze z dowodu, podkreślnik, nazwisko), a następnie hasło: rower1. Gdy już się pierwszy raz zalogujemy, to możemy zmienić hasło na inne nam pasujące. Oczywiście, możemy też zostawić stare hasło. Jak kto woli.

Aby zmienić hasło, idziemy po strzałce w dół i klikamy profile details.

A następnie znowu pod strzałką klikamy change password.

Wprowadzamy stare hasło, czyli rower1 i nowe (dwa razy, minimum sześć liter i jedna cyfra), a następnie klikamy save settings.

Aha, płatności. Tu są opisane dostępne medoty: https://support.skype.com/en-us/faq/FA351/how-can-i-pay-for-skype-products. Najłatwiej jest płacić kartą kredytową z opcją Auto-recharge on low balance, tak jak to jest obecnie na moim koncie (jeżeli nie mamy karty kredytowej, to może być kolegi, taty…). W górnym prawym rogu należy kliknąć Add Credit. Dalej już strona poprowadzi.

Jak już to wszystko zrobimy, to najlepiej wejdźmy jeszcze raz na https://secure.skype.com/ i sprawdźmy czy nowe hasło działa. Jeżeli tak, to pozostaje wylogować się z samej aplikacji, w której wybieramy numery, by dzwonić i zalogować do swojego własnego konta. Podajemy własne Skype Name i nowo ustawione hasło. Nie mam zainstalowanego skajpa, ale wydaje mi się, że trzeba kliknąć strzałkę przy Skype Name, by wybrać innego użytkownika. Najlepiej zaznaczmy Sign me in when Skype starts oraz Start Skype when computer starts. Zapodaję obcy zrzut z ekranu:

Powodzenia!

Advertisements

Comments are disabled.

%d bloggers like this: