z plotek

Zarowno w klinikach panstwowych jak i prywatncyh wykonywane sa takie badania. W panstwowych tylko te podstawowe, najb potrzebne a w prywatnych dostaniesz cala duga liste i jesli masz panstwowe ubezp ze str meza to bedzie to kosztowac od 200-500tl. Warto nie zapomniec o testach na zespol Downa, ktore panstwowe szpitale wykonuja nieodplatnie. Wg mnie opieka kobiety w ciazy jesy duzo lepsza w Turcji nic w (sredniowiecznej) Polsce, i w przypadku jakichkolwiek zagrozen lub nieprawidlowsci otwarcie rozmawia sie o aborcji.

Źródło: Polonia w Turcji
Advertisements

9 responses to “z plotek

 • japonki

  aaa że zacytuję koleżankę “kurważ no” średniowiecze

 • manonegraa

  Eee,,,przeczytałem całe drzewko odpowiedzi różnie to jest,jak się okazuje.Podobnie jak i w Polsce,na dobra sprawę jak i wszędzie.Loteria,ot co..

  • koszyczek

   No nie wiem. Ja mam bardzo dobre zdanie o opiece medycznej. Przyznaję, że korzystam z prywatnej, ale z takiej też korzystałam w PL i byłam niezadowolona.

   Prawda jest jednak taka, że aborcja jest legalna do 10go tygodnia. Gdy Erdogan rzucił hasło zmiany, szybko się podniosło larum i szybko się z tego wycofał. Mój kolega zaniemówił ze zdziwienia, że w PL aborcja nie funkcjonuje tak jak tutaj.

  • koszyczek

   A propos reszty wypowiedzi… dla równowagi czytam też blogi niepolskich ekspatów, którzy korzystają z publicznej opieki medycznej i oni jakoś są zadowoleni (emeryci brytyjscy). Wypowiedzi Polaków czytam z przymrużeniem oka (po lekturze opinii w innych miejscach).

 • manonegraa

  Szpitalna Ankieta.

 • manonegraa

  A ja przez 5 lat pracowłem w klinice neurochirurgii,w latach 80 tych.Sceny jak z lazaretu z czasów wojny,no ale że to czasy mojej młodości,inaczej to wspominam ;-).Ale we Francji porodówki to też nie biznes klasa,Jak chorować to w Niemczech,dużo badań,personel podatny na opierdol 😉

 • zeen

  Jeśli już porównywać, to pamiętać, że – tu modne sfomułowanko – sytuacja jest dynamiczna.
  Co oznacza, że z każdym dniem, ba, godziną – mamy w PL coraz gorzej, gdzie u innych takiej obsuwy nie ma.

 • manonegraa

  Dobrze nie jest,fakt,ale aż tak katastroficznie,też nie,raczej wszystko toczy się w myśl zasady;Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było.Może zegarek Ci się spieszy?. 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: