bojkot

W trakcie dzisiejszej przerwy obiadowej pracownicy okolicznych biur zorganizowali krótka demonstrację w pobliżu mojego biura.

DSC00856_1

Ludzie z okolicznych biur, też z mojego zorganizowali protest w trakcie przerwy obiadowej. Nie widziałam, by dołączył ktokolwiek z mieszkańców konserwatywnego Ümraniye.

DSC00857_1

Człowiek z flagą w oknie.

DSC00862_1

Moi koledzy nformatycy trzymają flagę. Zaraz cała ulica stanie na baczność i odśpwiewa hymn.

DSC00859_1

U tego pana często kupuję owoce. Tak często, ze jak po zimowym sezonie nie pojawiłam się od razu, to przy pierwszym spotkaniu tydzień temu zapytał z wyrzutem w głosie gdzie byłaś.

A tymczasem, Turcy bojkotują niektóre firmy: np. Starbucks, który cześć swoich lokalizacji zamknął, zdjął logo i zasłonił wielkimi drewnianymi płytami; sieć kawiarni Mado, która nie udzieliła schronienia protestującym. W końcu bardzo popularny bank Garanti, który należy do tego samego holdingu (Doğuş Media Group) co wcześniej oprotestowana stacja telewizyjna NTV. Mała grupa klientów zamknęła konta said (35-40 milionów TL lub $18.6-21.2 milionów) i karty kredytowe (1,500 sztuk). CEO banku wyraził swoje poparcie dla protestujących i on też jest çapulcu (tak premier nazwał protestujacych, a słowo oznacza: łupieżca, grabieżca, rabuś). Poniekąd wszystko się zgadza…

Poza tym, wczoraj wieczorem oglądaliśmy tureckie programy, w których trwały transmisje z demonstracji w calej Turcji oraz dyskusje z dziennikarzami, ekspertami, etc…

Advertisements

5 responses to “bojkot

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: