wydarzenia dnia i 180 stopni

Gezi_AA_T11

Zapowiadało się ciekawie. Na środę zaplanowane zostało spotkanie premiera z protestującymi. Jak będą wyglądały rozmowy? Co zostanie ustalone?

Gezi_AA_T10

Tymczasem w wtorek rano policja pojawiła się na placu posprzątać. Czynności porządkowe zostały zakłócone przez gartskę (3?) osobników w maskach gazowych rzucających koktajlami Mołotowa. Policja nie mogła sobie z nimi dać rady. Na FB pojawiły się głosy rozczarowanych tak niskim poziomem prowokacji.

Gezi_AA_T9

Burmistrz miasta mówi, że protestujący w parku Gezi nie są na celowniku policji. Co więcej, policja współpracuje z nimi znakomicie.

Gezi_AA_T8

Taktyka policji się zmieniła. Jest na placu Taksim mając na celu tylko uprzątnięcie banerów, plakatów itp.

Gezi_AA_T7

W międzyczasie, nadal grzmi głos potępienia pod adresem protestujących, którzy w obuwiu i z alkoholem schronili się w meczecie. W sumie muezzin zaprzeczył i potwierdził, że wszystko odbyło się z szacunkiem dla wiary, ale na szczęście są nagrania z kamery i zostało wszczęte postępowanie. Wobec zdarzenia, nie muezzina – żeby było jasne.

Gezi_AA_T6

“Szanujemy inne opinie jeżeli są głoszone pokojowo.” Należy tylko sprawdzić w słowniku rządowym co oznacza pokojowo.

Gezi_AA_T5

Premier namawia protestujących, by spojrzeli z szerszej perspektywy. On sam na razie boi się jeszcze zdjąć klapki z oczu.

Gezi_AA_T4

Minister Spraw Wewnętrznych zapewnia, że polica weszła na plac Taksim mając na celu przywrócić życie do normalności. A poza tym zostało wszczęte śledztwo w sprawie rzekomych prowokacji (policjantów w cywilu).

Gezi_AA_T3

Partia premiera, AKP, zaplanowała olbrzymie marsze w Ankarze i Stambule podczas nadchodzącego weekendu. Hasło przewodnie: Szacunek dla woli narodu.

Gezi_AA_T2

W międzyczasie, rząd turecki potępił atak terrorystyczny w Iraku.

Gezi_AA_T1

A następnie aresztuje 70 osób podczas wieczornych starć policji z protestującymi.

Gezi_AA_T12

Polica nie cofnie się przed marginalnymi grupami. Policja ponownie zaatakowała protestujących gazem i armatkami wodnymi. “Od tej chwili, niewzruszona moc naszego państwa i naszego narodu objawi się wobec marginalnych grup w postaci naszych sił policyjnych i ich pełnym zaangażowaniu.”

Advertisements

15 responses to “wydarzenia dnia i 180 stopni

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: