o tureckiej polityce na mazowszu

Yusuf jest w Polsce od półtora roku. Został sprowadzony do Polski, bo z fryzjerskiego sprzętu potrafi obsługiwać więcej niż golarkę i zwykle nożyczki. Poza tym, zna preferencje Turków ceniących to, do czego przyzwyczaili się w domu.

Yusuf miał też na etacie damską fryzjerkę i kosmetyczkę, ale polska tradycja nie przewiduje tych dwóch usług w tym samym czasie. Teraz to typowo męskie miejsce, z turecką telewizją i turecką herbatą.

Tu korzysta się z brzytwy. Pod lustrem jest zlew, co by klient mógł bez wstawania pochylić głowę do obmycia twarzy, tudzież szyi i głowy. Postrachem upartego owłosienia na uszach jest płonąca wata. Wszystko wykonane starannie, zgodnie z oczekiwaniem tureckiego mężczyzny, bo zawsze i wszędzie usługa wygląda tak samo. Mimo, że nie dla mnie, przyglądanie się temu rytuałowi to czysta przyjemność. Parzę na ten rytuał, parzę usta na tulipanowej szklaneczce herbaty i znęcam się nad mózgiem, by zrozumieć co się mówi.

Yusuf jest wiernym zwolennikiem AKP i Erdoğana. Tak jak większość Turków, po pierwszej grzecznościowej wymianie zdań zaprasza do znajomości na FB i jego zaproszenie jest akceptowane. Wsród znajomych są też jego klienci o odmiennej przynależności politycznej. W ten sposób jedna i druga strona śledzi co się mówi za barykadami.

Pytany o ostatnie rewelacje korupcyjne w obozie AKP, Yusuf przyznaje, że jeżeli ma wybór głosowania na wierzącego nieuczciwego lub niewierzącego uczciwego, wybierze tego pierwszego. Poza tym, sprawia mu przykrość to co pisze o nim, czyli o elektoracie AKP, elektorat sekularny, republikański (partia CHP). Że to głupcy, zaślepione stado owiec. I to ich też jednoczy przy urnie.

turkish_hairdresser_PL

Advertisements

4 responses to “o tureckiej polityce na mazowszu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: