polisz arkitekczer

Obok Polskiej Myśli Inżynierskiej, to kolejna instytucja, dzięki której, jak kraj długi i szeroki, możemy kontemplować (nie mylić z pluciem pod kątem)  wiele śmiałych i zaskakujących rozwiązań.

Na ul. Grójeckiej, róg Korotyńskiego, miasto postawiło trzy stojaki rowerowe. Chwała im za to, ale po wuj, pytam grzecznie. I dlaczego akurat w tym miejscu?

Na poniższym zdjęciu widać, że stojaki zostały ustawione na środku wąskiego chodnika, który prowadzi do kwiaciarni. Nie można ich obejść, bo z lewej strony jest trawnik, a z prawej legalnie funkcjonujący bazarek. Dla klietów i właścicieli kwiaciarni oraz bazarku jest to niewygodnie rozwiązanie.

20140812_170413_Grojcka_bike_stands

Co ciekawe, za bazarkiem jest dużo więcej miejsca. Tylko nadal nie wiem dlaczego w ogóle akurat tu – na tym skrzyżowaniu.

20140813_163140_Grojecka_bike_stand

Właścicielka kwiaciarni powiedziała, że podobno nawet planowano postawić te stojaki właśnie tam, ale ostatecznie przyjechali pewnego dnia, podumali i ustawili jak ustawili.

Jeżeli ktoś rozgryzł o co chodzi, będę zobowiązana za wyjaśnienia. A może w ogóle zapytam u źródła – jestem ciekawa odpowiedzi.

Advertisements

4 responses to “polisz arkitekczer

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: